Szukamy innowacyjnych pomysłów biznesowych! Zgłoś swój do Funduszu Zalążkowego PPNT Fundacji UAM

czwartek, 05 styczeń 2017

Fundusz Zalążkowy PPNT Fundacji UAM poszukuje pomysłodawców, którzy planują opracowanie oraz rozwój nowoczesnych produktów i usług w obszarze: chemii, biotechnologii, a także technologii informatycznych i komunikacyjnych.

Styczniowy wykład na Zamku: Błędy w geografii czy błądząca geografia?

czwartek, 22 grudzień 2016

Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Fundacja UAM oraz Centrum Kultury „Zamek” zapraszają na czwarte wystąpienie w ramach „Uniwersyteckich Wykładów na Zamku” poświęcone w tym roku zagadnieniu błędu. Spotkanie odbędzie się 10 stycznia 2017 roku o godzinie 18.00 w Holu Balkonowym Centrum Kultury „Zamek”. Wykład wygłosi prof. dr hab. Tadeusz Stryjakiewicz Wydziału Nauk Geograficznych i Geologicznych UAM. Tytuł wykładu to :
Błędy w geografii czy błądząca geografia?

Znamy stypendystów programów im. Jana Kulczyka

wtorek, 13 grudzień 2016

12 grudnia w Auli im. Jana Lubrańskiego UAM odbyło się wręczenie stypendiów im. Jana Kulczyka oraz stypendiów im. Jana Kulczyka dla studentów UAM - obywateli Ukrainy, od lat wypłacanych przez Fundację im. A. Mickiewicza w Poznaniu.

Grudniowy Wykład Uniwersytecki na Zamku o historii i błądzeniu

środa, 23 listopad 2016

Fundacja UAM, Centrum Kultury „Zamek" oraz Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu zapraszają na trzecie spotkanie w ramach „Uniwersyteckich Wykładów na Zamku" 13 grudnia o godzinie 18.00 w Holu Balkonowym Centrum Kultury „Zamek". Wykład wygłosi prof. dr hab. Tomasz Schramm z Wydziału Historycznego UAM, który spojrzy na błąd z punktu widzenia historyka. Zapraszamy na spotkanie "Historia i błądzenie"

Stypendia Fundacji UAM przyznane po raz dziewiąty

czwartek, 10 listopad 2016

Fundacja UAM, już po raz dziewiąty, przyznała stypendia naukowe dla doktorantów Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Uroczyste wręczenie stypendiów odbyło się 10 listopada. W tym roku, z prawie 160 nadesłanych wniosków z 14 wydziałów UAM, wyłoniono 14 stypendystów. Każdy z nich w roku akademickim 2015/2016 otrzyma 15 000 złotych.

Konkurs na stypendia naukowe Fundacji UAM w roku akademickim 2016/2017 rozstrzygnięty

poniedziałek, 31 październik 2016

Tegoroczna edycja programu stypendialnego Fundacji UAM pod wieloma względami była wyjątkowa. W trakcie rekrutacji zgłoszona została rekordowa liczba wniosków, bo aż 159. Co więcej, wzięli w niej udział doktoranci z niemal wszystkich wydziałów UAM.

W tym roku przyznano 14 stypendiów. Listę laureatów prezentujemy w załączonym pliku.

O błędach eksperymentu na wykładach uniwersyteckich na Zamku

wtorek, 25 październik 2016

Fundacja UAM, Centrum Kultury Zamek oraz Uniwersytet im. Adama Mickiewicza zapraszają na kolejne spotkanie z cyklu „Wykładów Uniwersyteckich na Zamku". Tym razem na motyw przewodni wykładów spojrzymy z punktu widzenia chemii eksperymentalnej. Wykład pt.: „Jak zapanować nad błędami eksperymentu?" wygłosi prof. dr hab. Marek Kręglewski z Wydziału Chemii UAM. Zapraszamy 8 listopada o godzinie 18.00 do Holu Balkonowego w Centrum Kultury Zamek.

Uczciliśmy jubileusz Poznańskiego Laboratorium Radiowęglowego

piątek, 21 październik 2016

21 października 2016r. w siedzibie Fundacji UAM odbył się jubileusz 15-lecia działalności Poznańskiego Laboratorium Radiowęglowego. Wydarzenie zgromadziło na sali osoby, które przyczyniły się do powstania PLR i do jego licznych sukcesów oraz tych, którzy od wielu lat współpracują z Laboratorium.