Festiwal Sztuki Słowa Verba Sacra

Począwszy od 2000 roku Fundacja UAM współorganizuje razem z UAM Festiwal Verba Sacra, który uzyskuje ze strony Fundacji stałe wsparcie organizacyjno – finansowe. Animatorem całego przedsięwzięcia jest Przemysław Basiński – Dyrektor Festiwalu.

Rzeźby-Ławki Założycieli Uniwersytetu

Fundacja UAM realizuje dla UAM projekt posadowienia czterech rzeźb-ławek Założycieli Uczelni: prof. Heliodora Święcickiego, prof. Józefa Kostrzewskiego, prof. Michała Sobeskiego oraz ks. prof. Stanisława Kozierowskiego.

Poznański Festiwal Nauki i Sztuki

Fundacja UAM jest od 1999 roku organizatorem Poznańskiego Festiwalu Nauki i Sztuki, którego kolejne edycje realizowane są przez wszystkie publiczne uczelnie Poznania oraz Poznański Oddział PAN. Honorowy Patronat nad Festiwalem sprawuje Kolegium Rektorów Miasta Poznania.

Uniwersyteckie Wykłady Na Zamku

Uniwersyteckie Wykłady Na Zamku organizowane przez Fundację UAM wraz z UAM oraz Centrum Kultury Zamek z okazji Jubileuszowej Dekady UAM (2009-2019) nawiązują swym charakterem do przedwojennej tradycji Wykładów Otwartych prowadzonych przez pracowników Uniwersytetu Poznańskiego.

Wieczór UAM z Teatrem Wielkim

Począwszy od roku akademickiego 2012/2013 Fundacja UAM wraz z Teatrem Wielkim w Poznaniu jest organizatorem akcji promocyjnej Wieczór UAM z Teatrem Wielkim skierowanej do pracowników i doktoranyów UAM oraz pracowników Fundacji UAM.

UAM Moją Uczelnią

Projekt UAM Moją Uczelnią, organizowany przez Fundację UAM wraz z UAM z okazji Jubileuszowej Dekady Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu (2009-2019) skierowany jest do studentów UAM wszystkich wydziałów, doktorantów oraz studentów programu Erasmus.

Dzień UAM w Muzeum Narodowym

Projekt promocyjno-dydaktyczny organizowany jest wspólnie przez Fundację UAM oraz Muzeum Narodowe w Poznaniu z okazji Jubileuszowej Dekady UAM (2009-2019) w ramach corocznej Majówki UAM i skierowany do wszystkich pracowników, doktorantów oraz studentów UAM, a także pracowników Fundacji UAM.

Poznańskie Dni Książki Naukowej

Fundacja Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu wspiera finansowo XVII Poznańskie Dni Książki Naukowej organizowane w budynku Collegium Maius UAM przez Wydawnictwo Naukowe Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza.

Koncerty Rektorskie

Koncerty JM Rektora UAM, organizowane przez UAM i Fundację UAM, są kontynuacją wspieranej przez Fundację UAM działalności kulturalnej Uniwersytetu skierowanej do całej społeczności akademickiej Uczelni.

Noc Naukowców

Noc Naukowców 2008, to wspólna inicjatywa poznańskich uczelni: Politechniki Poznańskiej, Uniwersytetu Medycznego oraz Poznańskiego Centrum Superkomputerowo-Sieciowego, koordynowana przez Poznański Park Naukowo-Technologiczny Fundacji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.